okno_dachowePoddasze coraz częściej spełnia funkcję użytkową stając się pokojem, sypialnią, biurem lub innym pomieszczeniem codziennego użytku. Okna połaciowe w takich pomieszczeniach muszą dostarczać jak najwięcej światła dziennego. Istotnym jest wybór odpowiedniego okna co do wielkości jego powierzchni, wysokości jego umieszczenia oraz sposobu otwierania.
(więcej…)

 

Układanie dachu blachodachówką

 

Niewątpliwie każdy z nas, będąc na etapie rozpoczynania budowy własnego domu, ma już własną wizję i dąży do jej zrealizowania. Na początku wszelkich decyzji trzeba zdecydować się na gotowy projekt domu, uwzględniając przy tym jego powierzchnię, charakterystyczne elementy wizualne i estetyczne, rozkład pomieszczeń, garażu.

 

Przyjdzie taki moment, że będziemy musieli również odpowiedzieć sobie na pytanie: jaki dach jest najlepszy będzie odpowiedni dla naszych potrzeb? Poza wyglądem i walorami estetycznymi, oczywiście istnieją różne inne czynniki „za” i „przeciw”, jeśli chodzi o to czym pokryjemy nasz dach. Decyzja taka powinna zostać podjęta jak najszybciej, bo oczywiście wiąże się z to z odpowiednim przygotowaniem do układania dachu: rozstaw krokwi, sposoby wykończenia obróbek blacharskich.

(więcej…)